Wysokie czynsze skłoniły tę parę do zbudowania własnego małego domu, a rezultat jest imponujący.

DOM

Nowozelandzka para o imionach Lloyd i Kylee ucierpiała na ciągły wzrost czynszów, dlatego postanowili zbudować własny mały dom w Auckland.

I rezultat? Dom, który doskonale spełnia potrzeby ich szczęśliwej czteroosobowej rodziny!

Lloyd i Kylee obejrzeli wiele filmów o małych domach i odwiedzili kilka wystaw małych domów, zanim rozpoczęli budowę własnego domu.

Zrozumieli, że wiele rzeczy, które przez lata zgromadzili, tak naprawdę nie były im potrzebne.

Proces nie był łatwy. Zajęło im pięć długich lat, aby ponownie przemyśleć plany swojego małego domu i stworzyć dom przyjazny dla rodzin, który oferuje każdemu członkowi rodziny przestrzeń do cieszenia się.

Zewnętrzne ściany 260-metrowego domu zostały pomalowane na niebiesko i wyposażone w białe akcenty dla dachu, drzwi i okien.

Para zainstalowała potrójne, składane okna i drzwi, które otwierają dom na zewnątrz i na oszałamiający widok na wiejskie krajobrazy.

Strefa dzienna ma niebieski sofę, która zamienia się w łóżko. Jest również dużo miejsca do przechowywania pod pufem i pod schodami, gdzie znajdują się książki rodziny i zabawki dzieci.

Strefa dzienna płynnie przechodzi w kuchnię w kształcie litery L, w pełni wyposażoną, w tym piekarnik i zmywarkę.

Wyjątkowym elementem kuchni jest niebieski zlew z kwarcu, który Lloyd odkrył na aukcji internetowej.

Strefa ta oferuje również dużo miejsca do przechowywania w postaci szafek z miękkimi szufladami i małej półki nad zlewem, gdzie przechowują swoje rzeczy kuchenne.

Mając dwójkę dzieci, Lloyd i Kylee zrezygnowali z części strefy dziennego, aby stworzyć duże łazienkę z normalnym rozmiarem wanny, pływającym umywalką, pralką, suszarką i dużo miejsca do przechowywania.

Łazienka ma drzwi prowadzące na zewnątrz, a Lloyd i Kylee planują zbudować otaczający taras, który będzie pełnił funkcję tylnej wyjścia.

Na piętrze znajduje się ich sypialnia na poddaszu, która ma łącznie trzy pokoje.

„Wiedzieliśmy, że potrzebujemy prywatności dla naszej prawie dziewięcioletniej córki i oczywiście dla dziecka”, powiedziała Kylee.

„Kilka miesięcy temu była jeszcze dość młoda, gdy się wprowadziliśmy, więc potrzebowaliśmy przestrzeni, gdzie moglibyśmy zamknąć drzwi, jeśli zaczęłaby płakać w nocy.”

Zaplanowali również, aby dom był jak najbardziej przyjazny dla dzieci i przyszłościowy, usuwając ścianę działową między pokojami dziewcząt.

Na drugim piętrze znajduje się również zabezpieczony korytarz dla bezpieczeństwa ich najmłodszego dziecka, które wkrótce stanie się niemowlęciem.

Sufit w sypialni Lloyd i Kylee jest wystarczająco wysoki, aby oboje mogli swobodnie stać i poruszać się.

Na poddaszu duże okno oferuje malownicze widoki na zewnątrz.

Sam dom kosztował 152 000 dolarów nowozelandzkich (około 105 000 dolarów amerykańskich), ale z zbiornikiem na wodę, pompą i systemem filtracji prawdopodobnie wydali ogółem około 160 000 dolarów nowozelandzkich (około 111 000 dolarów amerykańskich) – mniej niż zaliczka za konwencjonalny dom w ich okolicy.

Ten piękny mały dom jest naprawdę dobrze przemyślany! Obejrzyj poniższe wideo, aby zobaczyć wirtualną wycieczkę.