Para młode małżeństwo zbudowało imponujący dom z dala od sieci na bazie starego wagonu kolejowego.

LUDZIE

Może to wydawać się niewiarygodne, ale stare wagony kolejowe zostały przekształcone w olśniewający, elegancki dom z dala od sieci przez parę w regionie Central Otago na Wyspie Południowej Nowej Zelandii.

Mandy i Daman Groshinki, para pochodząca z Wyspy Południowej, znalazła stare wagony kolejowe na terenie nieruchomości, którą zamierzali kupić, i mieli wizję przekształcenia ich w dom z dala od sieci.

Mimo sceptycznych spojrzeń zdecydowali się kupić i odnowić wagony, a po 8 latach ciężkiej pracy i cierpliwości udało im się stworzyć swoje “rajskie” miejsce.

Mimo że Mandy nie miała wykształcenia w dziedzinie projektowania, okazała talent do dekoracji wnętrz, co pomogło im osiągnąć cele związane z nowym domem.

Para musiała być kreatywna, aby zrealizować swój projekt przy ograniczonym budżecie i pokonać wiele przeszkód podczas remontu.

Dziś cieszą się pięknie odrestaurowanym domem z dala od sieci, ze wszystkimi udogodnieniami i zapierającym dech w piersiach widokiem na góry.

Ponieważ nieruchomość jest odizolowana, są całkowicie samowystarczalni i polegają tylko na energii słonecznej i deszczówce do zaopatrzenia.

Oto film z pełną wycieczką po ich małym, ale pięknym domu.