Niesamowita kobieta o imieniu Jess zaprojektowała uroczy domek w przepięknym lesie Queensland – wspaniały przykład tego, jak prostota i luksus mogą być połączone w jednym domu.

LUDZIE

Jess zaprojektowała swój własny dom i wypełniła go unikalnymi pomysłami, począwszy od zewnętrznego designu, który harmonijnie wtapia się w otaczającą naturę, poprzez sprytny podział wnętrza aż po okna, które oferują luksusowy panoramiczny widok i dużo naturalnego światła na zewnątrz.

Jej uroczy dom znajduje się schowany w lesie, z dala od głównej drogi; większość osób nawet nie potrafi odnaleźć dojazdu do jej posesji.

Według własnych słów, przeniosła się z Victorii do Queenslandu, nie znając nikogo w okolicy.

Więc umieściła ogłoszenie na Facebooku, po czym zgłosiła się do niej jedna rodzina i zaoferowała kawałek ziemi.

Rodzina zabrała ją na wycieczkę. „Zakochałem się, kiedy zjechałem z autostrady i przejechałem przez ten fragment lasu; poczułem się jak w domu”, powiedziała.

Dodała, że musi dbać o teren zgodnie z umową.

W ostatnich miesiącach Jess ścięła kilka drzew wokół, aby uzyskać więcej światła słonecznego dla swoich paneli słonecznych.

Są dni, kiedy jej panele słoneczne nie otrzymują wystarczającej ilości światła słonecznego z powodu cienia.

Oprócz paneli słonecznych, ma ona również generator na wypadek wyczerpania się baterii.

Ma również ogromny zbiornik o pojemności 5 000 litrów na zewnątrz, zbierający wodę deszczową.

Jess zrobiła sobie przerwę, żeby powiedzieć, że miejsce, w którym teraz jest, jest idealne.

Od około roku Jess mieszka w swoim małym domku i nie ma zamiaru przenosić się gdzie indziej; kocha swoje życie w małym domu.

Mówi również, że jest fanką biwakowania, a życie w domu wydaje się dla niej być jak luksusowe biwakowanie – i nie zmieniłaby tego za nic na świecie.

„Szczerym mówiąc, nie sądziłem, że będę w stanie zrobić nawet połowę rzeczy, które osiągnąłem, i jestem tak dumny z siebie, że to zrobiłem”, powiedziała, twierdząc, że słowa nie mogą opisać, co jej mały domek dla niej znaczy.

Jess stworzyła tak uroczy dom pośrodku lasu, tak piękny i komfortowy – doskonałe połączenie prostoty i luksusu.